- Úspěšně absolvujete první trénink, na kterém zjistíte zda Váš pejsek má o courisngu zájem.
Plni nadšeni ze zájmu pejska který vidí něco běhat na louce vede majitele většinou k tomu, že bez tréninku přihlásí pejska přímo na licenční zkoušku. Ta se nepovede a pes je hodnocen negativně, což mu znepříjemní někdy i znemožní budoucí coursingovou kariéru.
- Splnit požadavky přihlášení na licenční zkoušku.
Minimální věk: u velkých ras 18 měsíců, u malých plemen, vipetů a italských chrtíků 15 měsíců
Nejvyšší věk: do konce závodní sezóny, ve které bude ukončen 8. rok života psa
Velikost: maximální výška v kohoutku činí u
- vipetů - psů 51 cm
- vipetů - fenek 48 cm
- italských chrtíků - 38 cm
Měření velikosti: první měření se provádí u vipetů a italských chrtíků až ve věku od 12 měsíců. Každého vipeta a každého italského chrtíka je třeba jednou změřit před jejich prvním coursingem v závodní sezóně, která následuje po dosažení jeho druhého roku života nebo na základě požadavku předsedy coursingové skupiny. Pokud se to neprovede, stane se licence neplatnou a je odebrána. Druhé měření je třeba v licenci označit jako definitivní. Pokud je pes měřen poprvé ve věku přesahujícím dva roky, potom je třeba postupovat následovně: jestliže je pes změřen, potom platí toto měření jako definitivní druhé měření. Pokud je pes změřen jako příliš velký, potom může být v probíhající sezóně změřen ještě jednou. Toto měření je třeba pokládat za konečné. Bez platného změření není účast na coursingu možná. Postup měření je popsán v dostihovém řádu a jeho prováděcích směrnicích.
Vipeti - psi vyšší než 51 cm a vipeti - fenky vyšší než 48 cm startují v národní velikostní třídě
Vlastník musí být členem členského subjektu ČMKU nebo jeho subjektu.
Vzhled závodního psa nesmí být uměle změněn (např. nesmí být stříháno přirozené osrstění)
Z dostihu jsou vyloučeny hárající, březí a kojící feny, jedinci zranění a ve špatné fyzické kondici a psi mladší než minimální věk pro LZ
Přihlásit se na licenční zkoušku.
Je součástí všech akcí zařazených do termínové listiny (oficiální trénink, závod - zde jen v omezeném počtu)
V rámci jednoho dne můžete splnit 2 běhy (1x solo běh + 1x společný nebo 2x společný běh).
Splnit licenční zkoušku.
Splnit 1 x sólo běh pro prokázání zájmu o návnadu a 2 x společný běh
U málo početných plemen může být coursingovou skupinou povolena vyjímka, kdy jsou licenční zkoušky splněny absolvováním 3 sólo běhů.
Je-li pes hodnocen nedoběhl, může ten den pokračovat v dostihu.
Je-li pes v souladu s coursingovým řádem hodnocen diskvalifikací, nepokračuje ten den v plnění LZ.
Je- li hodnocen diskvalifikací 2x, musí před připuštěním k dalšímu společnému běhu absolvovat bezchybně 5x sólo běh.
Vyzvednou tréninkovou kartu.
Na konci akce, kde plníte licenční zkoušku si vyzvednete od pořadatele tréninkovou kartu, kde je zaznamenáno splnění licenčních běhů.
Přihlásit se na licenční zkoušku - podruhé
Při druhém přihlášení na licenční zkoušku - dokončení, uveďte do přihlášky (vzkaz) jaký typ běhu potřebujete splnit, tak aby Vás pořadatel mohl zařadit do příslušného běhu.
Vystavení coursignové licenční karty a certifikátu
Splnili jste licenční zkoušku, pes dovršil 15 měsíců pro malá a 18 měsíců pro velká plemena. Tréninková karta musí obsahovat potvrzení o členství majitele v členské organizaci ČMKU (Sdružení Moravskoslezského coursingu, CCC, jiný klub), u plemene vipet a italský chrtík i první měření.
Postup pro psy s průkazem původu (postup stejný pro všechny kluby v ČR):
Tréninkovou kartu originál (kopii si uschovejte pro případ kontroly), poplatek stanovený ČMKU (500,- Kč) , kopii členské kartičky, kopii průkazu původu zašlete registrátorovi coursingových licencí. Registrátoři pro psy s PP jsou rozděleni takto:
Registrátorka licencí pro ovál a coursingových licencí pro chrty - skupina FCI 10 a pro chrtovitá plemena ze skupiny FCI 5
Dana Bejčková,Vrchlického 28, 419 01 Duchcov
e-mail: afghani@seznam.cz
tel: 606 181 231
Registrátorka coursingových licencí pro nechrtí plemena s PP
Jitka Hořáková, Vídeňská 85, 252 42 Vestec
e-mail: info@petsilk.cz
mob: 602 734 715
Postup pro psy bez průkazu původu a křížence:
Tréninkovou kartu originál (kopii si uschovejte pro případ kontroly), poplatek stanovený daným klubem, kopii členské kartičky, zašlete registrátorovi coursingových licencí. Registrátoři pro psy bez PP a křížence jsou rozděleni takto:
Registrátor coursingových certifikátů pro psi bez PP a křížence - Sdružení MSC
Michaela Jeleňová, Za Dvorem 1775, 142 00 Praha 4
email:
- po obdržení výše uvedených dokladů Vás naše registrátorka zaeviduje a řádně Vám vystaví coursingový certifikát pro Vašeho pejska
- neposílejte nám poplatek na účet ani v hotovosti!! , certifikát obdržíte na dobírku a při jejím převzetí provedete úhradu
- coursingový certifikát Vám bude zaslán obratem
Registrátor coursingových licencí pro psi bez PP a křížence - CCC
Milan Kasan, Toužimská 918/36a, 197 00 Praha 9
email:
Licenční karta obsahuje:
plemeno, pohlaví, jméno psa, číslo plemenné knihy, pokud existuje, číslo tetování, datum vrhu, jméno a přesnou adresu majitele, u vipetů a italských chrtíků ověřený záznam o změření výšky.
|
|